Місто Львів,

перехрестя вулиць Ряшівська-Патона (територія колишньої військової частини).

Телефон:

+38 096 875 8202

+38 067 840 4092

+38 066 669 8950

  • White Facebook Icon

© 2019 ares-zahid

Комплекс Охоронно - Захисних програм "Відсіч"

       «Відсіч» - продовження та модернізація національних традицій в робочому собаківництві!

       В саму назву закладена головна ідея і спрямованість програми – вміння дати відсіч нападнику чи нападникам, захистити при необхідності свою родину та зберегти майно. І все це – ясна річ – із застосуванням собаки. Разом із нею – у першому випадку, та в режимі самостійної роботи – у другому та третьому. Це – головне у «Відсічі». Але є ще й відпрацювання навичок, необхідних оперативним працівникам-кінологам, які забезпечують громадську безпеку. А ще – елементи антитерору.

       Програма побудована на застосуванні оригінальних методик – починаючи з перших кроків захисної та охоронної підготовки молодих собак. Є в ній і досить незвичні підходи. Наприклад, собака повинна реагувати на звук пострілу, не повинна працювати в акцентоване місце атаки, може порушити наказ власника (якщо того вимагають обставини), не повинна захоплюватися апортуванням, і таке інше. Величезна увага приділяється відношенню собаки до ласощів, яке перевіряється в усіх можливих варіантах.

       «Відсіч» включає в себе розділи «Собака супроводу» (СС), «Охоронна собака» (А – робота на чужій території, та Б – робота на своїй території) та «Собака забезпечення громадської безпеки» (СС-2).

       Відразу зазначу – в усіх цих програмах наголос робиться на навчанні власника собаки тому, як уникати конфліктних зіткнень та забезпечувати безпеку громадян. Мова йде про те, що підготовка собаки з слухняності не є, і не може бути гарантією такою безпеки. Єдиним надійним засобом запобігання нещасних випадків і трагедій за участю собак є дотримання правил їх утримання та етологічна підготовка самих власників собак.

       «Відсіч» - програма гнучка і мобільна. На кожних змаганнях організатори вносять ті, чи інші зміни з метою не допустити так званої натаски собак. При цьому кожна програма має відповідати духу і філософії «Відсічі», і обов’язково включати:

       - самостійну роботу;

       - перевірку відношення до запропонованих ласощів, включаючи накинуті на пащу собаки;

       - вміння правильно вибирати противника, який становить небезпеку (коли, наприклад, «агресор» виглядає як звичайна людина, а на «жертву» надягнено захисний дресирувальник костюм);

       - вміння обходити підставлені противником предмети та дресирувальне спорядження;

       - витримувати індивідуальний та груповий психологічний та строго дозований фізичний тиск; - вміння ухилятися від ударів противника, в т.ч. нанесених ножем, палицею («битою»);

       - реагувати на вигляд вогнепальної зброї;

       - працювати в наморднику;

       - працювати разом із власником.

       Собака має працювати в обставинах, які кожного разу змінюються – вночі, поряд з вогнищем, в приміщенні, на висоті, біля падаючих ящиків та пустих діжок, людських манекенів, тощо. Те саме стосується і «вірогідних противників» (ВПР-ів, вепрів). Якщо спортивні фігуранти мають чітко виконувати всі вимоги регламенту, і діяти максимально одноманітно, то ВПР-и – навпаки. Кураж та імпровізація – їх основні гасла. Їх завдання – максимально ускладнити для собаки виконання завдання. Зустрічні атаки, відхід з лінії атаки собаки, так зване «прокидання» та ухилення від атак – все це є в їхньому арсеналі. Дуже часто вправи виконуються із застосуванням прихованого захисту. І голова відмінність: якщо в усіх без виключення програмах підготовки, іспитів та змагань спортивних собак оцінювання здійснюється через питання «Як?» (як слухається, як атакує, як кусає, як підносить апорт), то у «Відсічі» - через питання «Навіщо?». Це не «кусачки» заради самих «кусачек», це чітка спрямованість на виконання конкретного завдання – захист власника та нейтралізація агресора. Якщо на спортивних змаганнях оцінюється процес виконання вправи, то у «Відсічі» - виключно результат роботи собаки та власника. А звідси й одне з профілюючих гасел «прикладників»: не ефектність, а ефективність! Головне, чому навчають власників в програмі «Відсіч» - всіма силами намагатися уникнути зіткнення, але якщо воно неминуче – діяти рішуче і жорстко, і РАЗОМ із своєю собакою. Такий собі самурайський кодекс поведінки. І останнє: комплекс охоронно-захисних програм «Відсіч» дає право на участь в Робочих класах на виставках рангу САС всім собакам, які успішно здали іспити (якщо їм не заборонена захисна робота Стандартом породи), та полегшує процедуру отримання титулу «Чемпіон України з краси».

ШКОЛА ОХОРОННИХ СОБАК
ares-zahid.com.ua
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now